Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies. Vďaka ním vieme zaistiť ľahšie používanie našich stránok. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Home

Search Our Site

pan kaplan Berger a animatoriPo období izolácie kvôli Covidu 19 si mladí ľudia z našej obce, ktorí sa venujú práci s deťmi,  povedali, že by radi niečo zorganizovali pre naše deti. A tak sa dohodli s pánom kaplánom PhDr. Edvinom Bergerom, PhD.,  či by nezorganizovali denný tábor. Keďže on je aj zdravotník, hneď mali zabezpečený aj zdravotnícky dozor. 

 Detský tábor nemôže byť bez oficiálnej záštity, tak sa občianske združenie Kadlubek podujalo pomôcť im a zastrešili celý denný tábor, aby bolo zadosťučinené aj právne a účtovnícky. A tak nič nebránilo tomu, aby sa v týždni od 12. do 16. júla uskutočnil detský denný tábor pre detí od 2. do 6. ročníka základnej školy. Deti boli rozdelené do družstiev so svojím animátorom. Počas celého týždňa pri rôznych aktivitách zbierali body pre svoje družstvo.  Každý deň bol plný rozličných aktivít. Výroba vlastného loga, vedomostné kvízy, športové zápolenia, maľovanie na tvár, výroba maškŕt, folklórne puzzle a pexesá, tance, spevy, súťaž v obliekaní kroja... Nechýbala ani návšteva Košíc, keď mnohé z deti prekonalo svoj strach a vyšli na severnú vežu Dómu sv. Alžbety a pokochali sa krásnym výhľadom. Nechýbala ani opekačka a jednu noc spali vo veľkej sále kultúrneho domu. V posledný deň získali odmeny za svoje celotýždňové snaženie v aktivitách. Podľa pozitívnych ohlasov detí a rodičov sa denný tábor vydaril. Vďaka patrí predovšetkým skvelým mladým ľuďom, ktorí venovali svoj voľný čas bez nároku na odmenu, všetkým zodpovedným ako aj rôznym sponzorom a všetkým, ktorí pomohli pri realizácii tohto denného tábora. Veríme, že o rok sa podarí znova zorganizovať jeho pokračovanie.

Foto a text: Pavol Kacvinský

cesta_do_koksov...
cesta_do_koksov_bakse cesta_do_koksov_bakse
denny_tabor_val...
denny_tabor_valaliky_2021 denny_tabor_valaliky_2021
ludove_puzzle
ludove_puzzle ludove_puzzle
navsteva_kosic ...
navsteva_kosic _dom_sv_alzbety navsteva_kosic _dom_sv_alzbety
pan_kaplan_ ber...
pan_kaplan_ berger_a_animatori pan_kaplan_ berger_a_animatori
ukazka_ludovych...
ukazka_ludovych_tancov ukazka_ludovych_tancov
ukazka_ludovych...
ukazka_ludovych_tancov2 ukazka_ludovych_tancov2

 

Práca v Európe

eures

slovensko.sk

slovensko sk2

Valalické noviny

valalicke novinky

Formuláre

formular

Partnerské obce

dedina

logo