Kultúrne podujatia

Search Our Site

DX0B1079

Pozývame Vás na Valalické maľované vajíčko, ktoré sa uskutoční v nedeľu 25.marca 2018 od 15.00 do 18.00 hod. vo veľkej sále KD Valaliky. Jedná sa o výstavu výtvarných prác s veľkonočnou tématikou členiek Klubu seniorov, MŠ Valaliky, ZŠ Valaliky, ZUŠ Valaliky, Beáty Leškovej, Jolany Takáčovej, Marty Mikuľákovej, Mgr. Pavla Kacvinského a súťažnú výstavu vajíčok drobnochovateľov. Sprievodným podujatím budú tvorivé dielne pre deti, na ktoré je potrebné si priniesť vyfúknuté vajíčka.

pozvánku tu:

     detsky karneval s mickeym a minniedx0b4479Obec Valaliky už tradične cez fašiangy zorganizovala detský karneval. Spolu s kultúrnou komisiou pripravila deťom peknú bodku za fašiangovými zábavkami. Vyše sto detí v najrozličnejších maskách sa prišlo, v nedeľu 11. februára, predviesť a zabaviť sa s rovesníkmi. Tento krát sa obec rozhodla osloviť profesionálov, ktorí zabávali deti. 5 členný tým zabezpečil deťúrencom súťaže i množstvo tancov. Medzi nimi boli aj obľúbení maskoti myšiak Mickey a jeho kamarátka Minnie. 

mikulas okNavštívil nás Mikuláš. Na putovanie obcou si prizval štyroch anjelov a pomocníkov. Pretože má pred sebou veľa práce, prišiel už v utorok 5.12.2017. Potešil deti a pani učiteľky na obidvoch pracoviskách našej Materskej školy, Materskej školy Domček, Základnej školy, Základnej umeleckej školy. Nezabudol ani na pracovníkov Obecného úradu, Stavebného úradu, Lekárne, Zdravotného strediska, rehabilitácie - Cumulus a farského úradu. Mikuláš rozdával sladké darčeky, dobré slovo i pohladenie. Mikulášovi, anjelikom a pomocníkom patrí veľká vďaka a nám neostáva nič iné, len sa tešiť na budúci rok. Buďme dobrí a možno nás opäť navštívia.

posedenieStalo sa už tradíciou, že jedným z posledných podujatí v roku na Obecnom úrade Valaliky býva posedenie pri stromčeku. Chceli sme potešiť čo najväčší počet našich skôr narodených občanov, preto sme pozvali nielen osamelých, ale všetkých občanov starších ako 70 rokov aj s partnermi.

Už dvanásty krát za sebou a stále niečo nové, iná téma, noví hostia. Takto by sme mohli charakterizovať tradičné ľudové podujatie s názvom  Valalická krojovaná paráda. Kultúrne centrum Abova nám tentoraz vybralo tému – Rok na dedine. V nedeľu 8. októbra sa po ružencovej pobožnosti poschádzali nadšenci folklóru pred farským kostolom vo Valalikoch. Odtiaľ v sprievode plného spevov sa presunuli do kultúrneho domu, kde vystúpili v štyroch pásmach podľa ročných období.

Práca v Európe

eures

slovensko.sk

slovensko sk2

Valalické noviny

valalicke novinky

Formuláre

formular

Voľby 2017

volby 2017

Partnerské obce

dedina

Obecný úrad

Obec Valaliky
Poľná 8
044 13

logo