Dni obce Valaliky a 25. Valalický jarmok

Font

 Šport, kultúru a duchovno; beh, futbal, stolný tenis; hudbu, folklór, remeslá, chovateľstvo, atrakcie pre deti a slávnostnú svätú omšu ponúkli Dni obce Valaliky spojené s 25. Valalickým jarmokom. Každý si mohol nájsť to svoje pravé - orechové.

Maratón podujatí zahájili v piatok 16.6.2017  deti našich škôl, keď si pod vedením pani učiteliek zmerali sily v rôznych športových disciplínách.  O 18. hodine odštartoval pán Jozef Ondruška Beh od studničky ku studničke, ktorého sa zúčastnilo 32 bežcov.

 V sobotu sa športovalo aj hodovalo. Na futbalovom ihrisku sa v réžii pána Jaroslava Janočka konal minifutbal mužov. V športovej hale na férový priebeh stolnotenisového turnaja dohliadali pán Ladislav Andor a Ing. Jozef Kacvinský.

 Pre nestále počasie sme museli 25. ročník tradičného jarmok preložiť z dopravného ihriska do Kultúrneho domu. Napriek sťahovaniu a komornejšiemu prostrediu na jarmoku nechýbali remeselné stánky, maľovanie na tvár, tvorivé dielne pre deti, skákací hrad, výstava drobnochovateľov ZO Geča, občerstvenie pre malých aj veľkých .... V bohatom kultúrnom programe nám to najlepšie zo svojho umenia predviedli učitelia a žiaci Základnej umeleckej školy Valaliky, Materskej školy Valaliky,Dychová hudba Valaliky, ŽSS Paradne nevesty, Fsk Kadlubek a Bakšanské parobci. Vyvrcholením bolo očakávané vystúpenie speváčky Kristíny, ktorá roztancovala plnú veľkú sálu KD. FS Vranovčan z Vranova nad Topľou predviedol skvelý program, ktorý uspokojil aj náročného diváka. Ľudový rozprávač Jožko Jožka divákov zabavil a na záver pánovi starostovi Ing. Štefanovi Petríkovi pomohol vyhodnotiť športové podujatia a súťaž o najkrajšiu predzáhradku. Program jarmoku sa naplnil vyžrebovaním tomboly.

  Nedeľa sa niesla v duchovnom štýle. O 10.30 hod. bola odslúžená svätá omša za obec a jej obyvateľov.

 

Dni obce Valaliky a 25. ročník Valalického jarmoku v tomto rozsahu sa mohli uskutočniť vďaka obetavosti organizátorov a štedrosti našich podnikateľov, ktorí prispeli finančnými a vecnými darmi. Za to im patrí naše poďakovanie. 

 Sponzori 25. Valalického jarmoku: Imrich Straka, Ľubomír Jakab, Kosit a.s., CK Trinity, František Fekete, Black sport-Ing. Čarný, Zlatníctvo TOMAK, Cumulus, s.r.o, jasle Domček, Prameň Zdrav, s.r.o., Mudr. Janočko, Vincent Leško Vile,EUROGOLD, s.r.o.,Jozef Seman,Anna Magyarová,Alžbeta Matisová,Štefan Dióssy,Jozef Takáč, Tamix,Ján Strachan -Diana elektro,Green House -Z. Semanová,Üvegešová-Pohrebníctvo,Margita Eliášová,

foto-Dušan Kmec

Výsledková listina športových podujatí:

 

      

 

 

 

 

 

Anglická verzia

Meniny

Včera : Dobroslav
Dnes : Kristína
Zajtra : Nataša
Pozajtra : Bohdana

Aktuálny čas

Kalendár

Voľby 2017

volby 2017