Životné prostredie

Search Our Site

Vážení občania prajem Vám príjemné popoludnie, vypočujte si aktuálne oznamy:

Súkromná podnikateľka ponúka profesionálne tepovanie, čistenie sedačiek, kobercov, matracov a rôzne iné. Ďalej ponúka tepovanie aut - umytie  a tepovanie interieru, oživenie lesku plastov a iné. Objednávky a bližšie informácie získate na t.č 0940 362 334.

Mäsovýroba Erik príde v piatok čiže zajtra  o 8 hodine predávať čerstvé mäso a mäsové výrobky v akciových cenách. Auto bude pristavené na parkovisku pri obecnom úrade - zajtra od 8 do 10. hodiny, potom sa presunie na parkovisko pri potravinách u Jakaba.

Pozývame Vás na Futbalový turnaj obce Valaliky, ktorý sa uskutoční v sobotu 25.júla 2020 od 9.00 do 15.00 hod. na Futbalovom ihrisku vo Valalikoch. Pre deti sú pripravené šlapacie autíčka a skákací hrad. Príďte sa zabaviť a povzbudiť svojich favoritov.

Oznamujeme občanom, že od 13. do 24.7.2020 bude v obci Valaliky súkromná kominárska firma  kontrolovať a čistiť komíny. Kontrola komínov sa začne od Geče (Košťany, Všechsvätých, Bernátovce, Buzice). Orientačná cena za vyčistenie a kontrolu komína v rodinnom dome je 10 €. Bližšie informácie získate na internetovej stránke obce www.valaliky.sk

Od pondelka 6.júla 2020  upravujeme otvárací čas na ihrisku pre rodičov a deti - Detský svet (za kostolom). Ihrisko bude otvorené: pondelok - sobota - 09.00-11.00 hod, 14.00-19.00 hod V nedeľu od 13.00 do 19.00 hod.  Upozorňujeme Vás, že pri vstupe do ihriska musíte dodržiavať aktuálne hygienické opatrenia.

Oznamujeme klientom Obecného úradu Valaliky, že od 3.júna 2020 sú obnovené stránkové hodiny pre verejnosť. V pondelok a vo štvrtok : 7.30 -12.00 hod, 13.00-15.30, utorok je nestránkový deň. V stredu: 7.30-12.00, 13.00-18.30 hod. Piatok: 7.30-12.00 hod.

Oznamujeme čitateľom Obecnej knižnice Valaliky, že od 3.júna 2020 je obnoveny výpožičný čas. V pondelok  :  13.00-15.30 hod. V utorok je knižnica zatvorená. V stredu: 7.30-12.00, 13.00-18.30 hod. Vo štvrtok: 7.30 -12.00 hod, 13.00-15.30. V piatok je knižnica zatvorená.

Košiciach na Magnezitárskej ulici 2/C funguje odberové pracovisko, kde sa môžete dať otestovať na ochorenie COVID-19. Ide o jednoduché a bezpečné vyšetrenie, ktoré trvá pár sekúnd. Pozostáva z výteru z hrdla a nosa. Vzorku odoberá zdravotník priamo z auta, ktorým sa záujemca dovezie na vyšetrenie. Najneskôr do 48 hodín testovaný človek dostane SMS, respektíve e-mail s výsledkom vyšetrenia. Všetky podrobné informácie vrátane pokynov pred odberom a ceny vyšetrenia sú dostupné na webovej stránke www.medirex.sk.

Členovia miestnej občianskej poriadkovej služby upozorňujú obyvateľov obce nato, že v poslednom období vo zvýšenej miere pribúdajú krádeže pri rodinných domoch. Odcudzené bolo šatstvo, koberce, bicykle a iné veci. Vyzývame Vás preto, aby ste si chránili svoj majetok, a to najmä zatváraním plotových brán už v podvečerných hodinách a nevpúšťaním cudzích osôb na svoj pozemok. V prípade potreby sa môžete obrátiť na členov hliadky na telefónnych číslach: 0950 838 962 alebo 0950 838 961.

Vo vestibule Obecného úradu Valaliky si môžete zakúpiť vyradené a darované knihy prostredníctvom burzy  za symbolickú cenu (0,20€/ks).  Burza je otvorená v úradných hodinách obecného úradu. Ak máte doma staré knihy, ktoré by ste chceli darovať do burzy, zaneste ich do Obecnej knižnice Valaliky.

Žiadame obyvateľov obce, aby nenechávali po uliciach pobehovať svojich psov, aby si ich zabezpečili na vlastných pozemkoch. Buďte ohľaduplní k svoji susedom.

Práca v Európe

eures