Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies. Vďaka ním vieme zaistiť ľahšie používanie našich stránok. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Paradne ňevesti

Search Our Site

abov na orave

Pre  folkloristov niet čas na výdych. Nemajú možnosť  venovať  sa svojim koníčkom, práci v záhrade a hlavne si užiť svoju rodinu. Napriek tomu bez pochopenia a podpory rodiny a najbližších by nepociťovali a  zároveň ani nerozdávali toľko radosti svojim umením Aj Paradne ňevesti ťahajú šnúru vystúpení. Majú za sebou hektický máj a jún.  A to nie len na domácej pôde,ale aj za hranicami východného Slovenska.

 Máj začali vo svojej domovskej obci ,kde rozdávali radosť svojim spevom na Radostníku a tak vzdali česť všetkým mamám.18.5.prijali pozvanie na Májovú krojovanú zábavu v Ruskove, kde boli ako čestní hostia aj so svojimi partnermi.19.5.sa im dostalo cti predstaviť sa so svojim programom v Bidovciach, pri príležitosti 10.výročia Kultúrneho centra Abova, ako jednej z dvoch folklórnych skupín z mikroregiónu  Hornád. Ešte v ten istý deň, po ukončení slávnosti ,si spríjemnili slnečnú nedeľu návštevou Herlian. Práve bol aktívny gejzír a to si nedali ujsť ,zároveň potešili dav ľudí svojim repertoárom –na želanie,pod holým nebom.

Folklórny jún zahájili Abovské folklórne slávnosti v Rozhanovciach. Témou sprievodu bol slovenský ľud pri práci – ľudze idu na poľo, z poľa ,na pľac ,dojic kravy,pesc  hleba, na odpust – a k tomu aj patričný odev .Paradne ňevesti sa tejto úlohy zhostili na výbornú .V hlavnom programe v amfiteátri už v tradičných krojoch predviedli dve vojenské piesne. O týždeň sa konal Cassovia folkfest v Čani, kde tiež nechýbali v hlavnom programe. O pár hodín už cestovali na Oravu, kde spolu s FS Abovčan a Fsk Pantlička predstavili spoločný hodinový projekt na Oravských folklórnych slávnostiach v Dlhej nad Oravou. Posledná nedeľa v mesiaci patrila Mikroregiónu Hornád v Skároši. Aj tam sa Paradne nevesti snažili prezentovať a reprezentovať obec Valaliky čo najlepšie a dúfam, že sa im to aj podarilo. Prajem im veľa síl ,elánu  a nápadov do ďalších a ďalších projektov.

Text: Bc. Margita Ivanová

foto: Jozef Mikuľák, Jiroušek

abov_na_orave
abov_na_orave abov_na_orave
abov_na_orave2
abov_na_orave2 abov_na_orave2
abov_na_orave3
abov_na_orave3 abov_na_orave3
abov_na_orave4
abov_na_orave4 abov_na_orave4
abov_na_orave5
abov_na_orave5 abov_na_orave5
abov_na_orave6
abov_na_orave6 abov_na_orave6
abov_na_orave7
abov_na_orave7 abov_na_orave7
abov_na_orave8
abov_na_orave8 abov_na_orave8
dni_mikroregion...
dni_mikroregionu_hornad dni_mikroregionu_hornad
dni_mikroregion...
dni_mikroregionu_hornad2 dni_mikroregionu_hornad2

Práca v Európe

eures

slovensko.sk

slovensko sk2

Valalické noviny

valalicke novinky

Formuláre

formular

Partnerské obce

dedina

Obecný úrad

Obec Valaliky
Poľná 8
044 13

logo