Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies. Vďaka ním vieme zaistiť ľahšie používanie našich stránok. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Paradne ňevesti

Search Our Site

IMG 20190819 162923Vystupenie PN Lorincik

Paradne ňevesti nezabúdajú na svoje základné úlohy, ciele a hlavne poslanie. Šíria nehmotné dedičstvo svojich predkov , a to s radosťou a úctou k histórii a k tradíciám.V auguste prijali pozvanie do Zariadenia pre seniorov Bethesda v Lorinčíku potešiť jeho obyvateľov. Vzájomne  sa milo prekvapili .Svojim programom obyvateľov zariadenia nielenže rozospievali, ale mnohých aj roztancovali. 

abov na orave

Pre  folkloristov niet čas na výdych. Nemajú možnosť  venovať  sa svojim koníčkom, práci v záhrade a hlavne si užiť svoju rodinu. Napriek tomu bez pochopenia a podpory rodiny a najbližších by nepociťovali a  zároveň ani nerozdávali toľko radosti svojim umením Aj Paradne ňevesti ťahajú šnúru vystúpení. Majú za sebou hektický máj a jún.  A to nie len na domácej pôde,ale aj za hranicami východného Slovenska.

Kontakt:Bc.Margita Ivanová

mail: mata.vanova@gmail.com
tel.č. 0915 351 424

 GY8A3826snehŽSS Paradne ňevesti vznikla r. 2006. Pozostáva z 13 členiek a pod vedením Bc. Margity Ivanovej spieva bez hudobného sprievodu.      Úspešne reprezentuje obec Valaliky na rôznych kultúrnych a folklórnych podujatiach. Jej hlavným poslaním je oživovať a zachovávať  kultúrne dedičstvo našich predkov v podobe autentických piesni, získavaných od najstarších obyvateľov obce. Na svojom konte má aj niekoľko zvykoslovných pásiem, ktorých cieľom je viac približovať tradície a autentický život v obci: ( Valalická svadba z roku 1920,Lúpanie kukurice, Priadky, Práce na poli a gazdovskom dvore ,Dzeň kapusti, Dožinky,Ožiminy, Na jarmarku, Štedry večar, Prespanica, Rajbaňe , Šmerc a pohreb,sučasc života).

PN Dargovska ruza28.04.2019 Kultúrne centrum Abova a Obec Svinica usporiadali 49.ročník súťažnej regionálnej prehliadky v speve ľudových piesní Dargovská ruža. Súťažilo dokopy 44 kolektívov a jednotlivcov a to z okresu Košice – mesto a Košice  - okolie.

Paradne ňevesti reprezentovali svojim vystúpením nielen seba ako spevácku skupinu, ale aj našu obec. S pokorou čakali na verdikt, keďže konkurencia bola veľmi silná. Po vyhlásení umiestnenia v ZLATOM PÁSME ich radosť bola veľká a nefalšovaná. Tento úspech ich nabáda  a ženie k ďalšej tvorbe a tiež k ďalším úspechom.   

     Po rokoch driny a snaženia sa, sa môžeme tešiť z nášho prvého CD. Veríme, že jeho obsahom potešíme Valaličanov a všetkých milovníkov folklóru. CD obsahuje dávno zabudnuté piesne z našej obce. Ďakujeme, že sú medzi nami ochotní starší ľudia - pamätníci, ktorí k tomu prispeli. Toto dielo, ktoré má výpovednú hodnotu, by neuzrelo svetlo sveta bez pomoci Obecného úradu Valaliky a ďalších sponzorov. Úspech nás inšpiruje k ďalšej tvorbe a reprezentácii obce.

Práca v Európe

eures

slovensko.sk

slovensko sk2

Valalické noviny

valalicke novinky

Formuláre

formular

Partnerské obce

dedina

Obecný úrad

Obec Valaliky
Poľná 8
044 13

logo