O obci

Search Our Site

Vážení občania prajem Vám príjemné popoludnie, vypočujte si aktuálne oznamy: V pondelok 1.júna 2020  otvárame ihrisko pre rodičov a deti - Detský svet (za kostolom). Ihrisko je otvorené: pondelok - piatok - 10.00-18.00 hod. V sobotu od 13.00 do 18.00 hod. V nedeľu je zatvorené. Upozorňujeme Vás, že vstup do ihriska je povolený  maximálne 6 osobám, rodič musí mať pri sebe dezinfekčný prostriedok na ruky, dodržiavať minimálne 2 metrové rozostupy a používať ochranné rúška.

Východoslovenská vodárenská spoločnosť a.s. Košice Vám oznamuje, že dňa05.06.2020  v čase od 8,00 do 15,00 hod.  bude prerušená dodávka vody z verejného vodovodu v obci Valaliky na Slnečnej ulici - z prevádzkových dôvodov.  Náhradné zásobovanie bude zabezpečené cisternou.

Riaditeľstvo Základnej umeleckej školy vo Valalikoch Vám oznamuje, že na základe usmernenia ministerstva školstva sa budú talentové prijímacie skúšky konaťv termíne od 24. augusta 2020 do 10. septembra 2020. Presný termín bude oznámený na webovej stránke školy.PRIHLÁŠKU na štúdium je možné zaslaťvopred elektronicky, alebo poštou do 31. mája 2020. Prihlášku nájdete na stránke školy www.zusvalaliky.sk Zaslaním prihlášky sa uchádzač nestáva žiakom školy automaticky, každý uchádzač musíabsolvovať talentové skúšky!

Vážení občania prajem Vám príjemné popoludnie, vypočujte si aktuálne oznamy:

Mäsovýroba Erik príde v piatok čiže zajtra  o 8 hodine predávať čerstvé mäso a mäsové výrobky v akciových cenách. Auto bude pristavené na parkovisku pri obecnom úrade - zajtra od 8 do 10. hodiny, potom sa presunie na parkovisko pri potravinách u Jakaba.

Oznamujeme klientom Obecného úradu Valaliky a Obecnej knižnice Valaliky, že od štvrtka 7.mája 2020 budú vybavení vo vestibule úradu a iba v prípade, že sú vopred telefonicky alebo emailom dohodnutí s konkrétnym pracovníkom úradu (tel. čísla a emailové adresy sú zverejnené na internetovej stránke obce:www.valaliky.sk.) Menia sa aj stránkové hodiny a to v pondelok a štvrtok od 8.00 do 12.00 a od 12.30 do 14.00. V stredu od 13.00 hod. do 17.30 a v piatok od 8.00 do 12.00 hod. V utorok je nestránkový deň.

Riaditeľstvo Materskej školy Valaliky oznamuje rodičom, že zápis na nový školský rok 2020/2021 bude prebiehať od 30. apríla do 31. mája 2020.

Bližšie informácie ohľadom zápisu nájdete na stránke materskej školy, ako aj na stránke obce Valaliky.

Košiciach na Magnezitárskej ulici 2/C funguje odberové pracovisko, kde sa môžete dať otestovať na ochorenie COVID-19. Ide o jednoduché a bezpečné vyšetrenie, ktoré trvá pár sekúnd. Pozostáva z výteru z hrdla a nosa. Vzorku odoberá zdravotník priamo z auta, ktorým sa záujemca dovezie na vyšetrenie. Najneskôr do 48 hodín testovaný človek dostane SMS, respektíve e-mail s výsledkom vyšetrenia. Všetky podrobné informácie vrátane pokynov pred odberom a ceny vyšetrenia sú dostupné na webovej stránke www.medirex.sk.

Obec Valaliky v záujme predchádzania vzniku a šíreniu prenosného ochorenia COVID – 19 zavádza od stredy 18. marca 2020 donáškovú službu pre seniorov, ťažko zdravotne postihnuté osoby a občanov, ktorí sú povinní dodržiavať karanténu za účelom doručovania nákupu potravín, drogérie a liekov.Donášková služba bude poskytovaná výlučne v pracovných dňoch. V prípade záujmu o donáškovú službu, a to v prípade, ak si nákup potravín, drogérie a liekov nemôžete zabezpečiť iným spôsobom, napríklad prostredníctvom rodinných príslušníkov, či susedov, je potrebné kontaktovať terénne sociálne pracovníčky na telefónnom čísle 055/69 99 829 alebo na mobilnom čísle 0903 910 139.

Firma Betam s.r.o., Geča, príjme do trvalého pracovného pomeru: murárov, stavbárov, pomocníkov pri stavebných prácach. Ďalej ponúka brigádu pre mladých brigádníkov. Bližšie informácie získate na telefónnom čísle:0905 528 960

Členovia miestnej občianskej poriadkovej služby upozorňujú obyvateľov obce nato, že v poslednom období vo zvýšenej miere pribúdajú krádeže pri rodinných domoch. Odcudzené bolo šatstvo, koberce, bicykle a iné veci. Vyzývame Vás preto, aby ste si chránili svoj majetok, a to najmä zatváraním plotových brán už v podvečerných hodinách a nevpúšťaním cudzích osôb na svoj pozemok. V prípade potreby sa môžete obrátiť na členov hliadky na telefónnych číslach: 0950 838 962 alebo 0950 838 961.

Vo vestibule Obecného úradu Valaliky si môžete zakúpiť vyradené a darované knihy prostredníctvom burzy  za symbolickú cenu (0,20€/ks).  Burza je otvorená v úradných hodinách obecného úradu. Ak máte doma staré knihy, ktoré by ste chceli darovať do burzy, zaneste ich do Obecnej knižnice Valaliky.

Žiadame obyvateľov obce, aby nenechávali po uliciach pobehovať svojich psov, aby si ich zabezpečili na vlastných pozemkoch. Buďte ohľaduplní k svoji susedom.

Práca v Európe

eures