Dialóg s knihou

Aj vďaka dotácii z Fondu na podporu umenia pribudlo v roku 2023 v policiach Obecnej knižnice Valaliky 419 kníh v hodnote 3.414 €. Z prostriedkov Fondu na podporu umenia sme zakúpili 161 publikácií v hodnote 1500

„Čítať peknú knihu je nepretržitý dialóg, v ktorom kniha hovorí a naša duša odpovedá.“ —  André Maurois (1885- 1967 francúzsky spisovateľ )

A práve tento dialóg sa snažíme našim čitateľom sprostredkovať prostredníctvom pravidelného dopĺňania knižničného fondu (novými, ale aj darovanými knihami).

Aj vďaka dotácii z Fondu na podporu umenia pribudlo v minulom roku v policiach Obecnej knižnice Valaliky 419  kníh v hodnote 3.414 €. Z prostriedkov Fondu na podporu umenia sme zakúpili 161 publikácií v hodnote 1500 €

Obec financovala nákup ďalších 155 kníh v hodnote 1.914 € a 103 kníh dostala knižnica darom. Verím, že nová akvizícia uspokojí požiadavky čitateľov všetkých vekových kategórii.

V týchto dňoch robíme revíziu fondu a vyradzujeme staré a poškodené knihy. Už teraz sa pripravujeme na Deň ľudovej rozprávky a tešíme sa na malých návštevníkov knižnice.

Dátum vloženia: 14. 2. 2024 8:48
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 2. 2024 8:51