Obec Valaliky
Valaliky
Menu

Vitajte na oficiálnych webových stránkach

S čím Vám
môžeme pomôcť
rozšírené vyhľadávanie

IX. Medzinárodné stretnutie Košťancov v Košťanoch nad Turcom.

Prvý októbrový víkend sa niesol v znamení upevňovania priateľstiev. V Košťanoch nad Turcom sa totiž uskutočnilo už IX. Medzinárodné stretnutie Košťancov, na ktorom sa stretli zástupcovia jednotlivých inštitúcii z družobných obcí Valaliky,Košťany nad Turcom a českého mesta Košťany.

Po vzájomnom uvítaní a spoločnom obede, nasledovala návšteva klubu seniorov, kde nás milo privítali s vlastnou pesničkou a pohostením. Po vzájomnej výmene skúsenosti s činnosťou klubov, sme sa presunuli na prehliadku obce (kde sme si aj pod holým nebom zacvičili). 

Na programe druhého dňa bola návšteva  Banskej Štiavnice, na ktorej sme sa zoznámili s históriou mesta a poobede nasledovala prehliadka Banského múzea v prírode /Štôlňa Bartolomej/.V nedeľu sa ako prví rozlúčili priatelia z českého mesta Košťany, ktorých sme odprevadili na vlakovú stanicu vo Vrútkach. Nás ešte čakala  svätá omša v kostole sv. Jána Krstiteľa vo Vrútkach. Domov sme prišli síce unavení, ale plní dobrých dojmov a krásnych nových spomienok.

Tešíme sa na Vás zas o rok milí naši priatelia v českom meste Košťany!

text a foto: Zuzana Roková

Dátum vloženia: 31. 12. 2019 8:45
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 7. 2022 16:28
Autor:
hore

Mobilná aplikácia

Aktuálne informácie od nás
Priamo vo vašom telefóne
Viac o aplikácii
Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu na