Obec Valaliky
Valaliky
Menu

Vitajte na oficiálnych webových stránkach

S čím Vám
môžeme pomôcť
rozšírené vyhľadávanie

Návšteva Prešova a kaštieľa v Budimíre, Letná opekačka

Kaštieľ v Budimíre privítal členov klubu svojou dávnou históriou. V jeho priestoroch je zriadené múzeum, ktorého výstavy sú zamerané na dejiny techniky a dejiny umenia.

Mestská časť Prešova - Solivar bola ďalšou zastávkou pre našich rozcestovaných seniorov. Oboznámila sa s výrobou a ťažbou soli za dávnych čias. Tento komplex patrí medzi vyhľadávané technické pamiatky na Slovensku. V neďalekom Prešove hravo zvládli jednotlivé zastavenia na Kalvárii. 

Opekačka je pre členov klubu spestrením letnej činnosti. Bolo tomu tak aj v mesiaci august. Zorganizovali si v priestoroch obecného úradu stretnutie "pri ohníčku". Bolo trochu netradičné, slávnostnejšie. Vo svojom kruhu mali troch jubilantov. Jána Sabola. Martu Majorošovú a Mária Buzogovú. Oslavovali svoje okrúhle narodeniny. Zablahoželať im prišiel aj pán starosta Ing. Štefan Petrík, ktorý veľmi rád a často chodí medzi seniorov. Nechýbala ani muzika. Na želanie neúnavne vyhrával na harmonike pán Ing. Milan Tóth, ktorý je vždy a všade ochotný zahrať. Nálada bola výborná. Každý si našiel tú svoju melódiu. Určite si takéto posedenie zorganizujú naši skôr narodení ešte veľakrát. 

Text: Eva Výrostková 

Photo: Zuzana Roková

Dátum vloženia: 31. 5. 2017 9:08
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 7. 2022 17:21
Autor:
hore

Mobilná aplikácia

Aktuálne informácie od nás
Priamo vo vašom telefóne
Viac o aplikácii
Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu na