Obec Valaliky
Valaliky
Menu

Vitajte na oficiálnych webových stránkach

S čím Vám
môžeme pomôcť
rozšírené vyhľadávanie

Paradne ňevesti hodnotia rok 2020

OZ Paradne ňevesti reprezentuje obec Valaliky na rôznych kultúrnych a folklórnych podujatiach. Ich prvá akcia v roku 2020 bola 5.1.2020, bola to Jasličková pobožnosť v Sokoľanoch v kostole.

Nezabúdajú ani na vianočný program pre seniorov ,a tak 31.1.2020 urobili radosť v zariadení pre seniorov Bethesda v Lorinčíku.

Zúčastnili sa Abovských folklórnych slávností v Skároši v hlavnom programe ,so zvykoslovným pásmom Varime paľenku. Aj keď počasie neprialo, zožali veľký úspech.

Rok 2020 bol skúpi na vystúpenia a reprezentáciu , ale v auguste mali nabitý program. Keďže nielen chlebom sa človek živý, je potrebné si aj oddýchnuť a stmeliť kolektív, preto sa rozhodli splaviť   Dunajec .A to nielen tak, ale v krojoch a nesmela chýbať ani vlajka, čím upútavali pozornosť .Fanúšikovia im doteraz posielajú malé videa s plavby ,s ich spevom.

V septembri bola vo Valalikoch veľká sláva, keď bol uvedený do života slovník Tisíc slov abovského nárečia od Ing. Milana Tótha. V sprievode, ani v samom programe Paradne ňevesti nechýbali .

Paradne ňevesti začali byť žiadané, ich vystúpenia ,na rôznych oslavách pri príležitosti 40 tych,50 tych,  6O tych a 7O tych narodenín. Spievali aj na svadbe , popri skupine Milana Rendoša. Keďže sú to akcie obyvateľov Valalík, neodmietli, a celkom ich to teší.

Skupina bola oslovená aj organizátormi vianočného programu v Košiciach – Západ .Tesne pred Vianocami  mali vystúpiť s vianočným programom pred OC Galéria .Mala to byť posledná akcia v roku 2020.

Tento rok je smutný, folklór žije v srdciach a v našej túžbe rozdávať ľuďom radosť. Snáď sa nám to splní aspoň sčasti.

Bc. Ivanová Margita

Dátum vloženia: 5. 1. 2020 15:49
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 7. 2022 15:50
Autor:
hore

Mobilná aplikácia

Aktuálne informácie od nás
Priamo vo vašom telefóne
Viac o aplikácii
Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu na