Obec Valaliky
Valaliky
Menu

Vitajte na oficiálnych webových stránkach

S čím Vám
môžeme pomôcť
rozšírené vyhľadávanie

Pohár starostu – a čo ďalej?

Pohár starostu – a čo ďalej?

Keď v roku 1981 miestny národný výbor prišiel s nápadom uskutočniť futbalový turnaj neaktívnych hráčov z jednotlivých častí Valalík a aj za účasti družstiev z Geče a Kokšov-Bakše, všetci sa z neho tešili.

V spomínanom roku sa uskutočnil prvý ročník turnaja. Odvtedy už uplynulo 38 rokov a každý rok bol turnaj ťahákom pre občanov obce. Posledné tri ročníky to už tak nie je. Dva krát sa turnaja nezúčastnili chlapci z Košťan a v tomto roku k nim pribudli aj hráči Bernátoviec a čo najviac zaráža aj hráči z Buzíc. Keď v prvých ročníkoch turnaj sprevádzal futbalový ošiaľ, v poslednom čase ostal z atmosféry spred niekoľkých rokov len slabý odvar.

Starší pamätníci len krútia hlavami nad danou situáciou a nevedia nájsť príčinu nezáujmu našich mladých chlapcov. Raz v roku si zašportovať, stretnúť aj rovesníkov, ktorí nežijú v obci, ale ako rodáci môžu reprezentovať svoju časť obce, to už stojí za to, aby tento turnaj bol aktuálny aj ďalšie roky. Veríme, že naši športoví nadšenci, v spolupráci s obcou, nájdu riešenie, ako udržať turnaj O pohár starostu obce Valaliky pri živote. A ako nakoniec vyzeral tento ročník? Keďže sa nezišiel dostatočný počet družstiev, uskutočnil sa zápas Všechsvätých proti výberu Valalík, ktorý sa skončil víťazstvom výberu v pomere 4:3. Po zápase si hráči posedeli pri dobrom guľáši a pivku.

text: Jaroslav Janočko

foto: Ing. Štefan Petrík

Dátum vloženia: 14. 5. 2020 16:54
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 7. 2022 16:55
Autor:
hore

Mobilná aplikácia

Aktuálne informácie od nás
Priamo vo vašom telefóne
Viac o aplikácii
Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu na