Valaliky

S čím Vám
môžeme pomôcť
rozšírené vyhľadávanie

Žiadosť o vydanie hlasovacieho preukazu

Obce od 07.02.2024 vydávajú oprávneným voličom, na ich požiadanie, hlasovacie preukazy pre voľby prezidenta SR v roku 2024.

Volič môže jednou žiadosťou požiadať o hlasovacie preukazy pre obe kolá volieb, musí to však v žiadosti zreteľne uviesť. Hlasovací preukaz je platný len pre ten deň konania volieb, ktorého dátum je na ňom uvedený a len spolu s občianskym preukazom. Hlasovací preukaz oprávňuje voliča s trvalým pobytom na Slovensku voliť v ľubovoľnom volebnom okrsku.

O hlasovací preukaz možno požiadať elektronicky a listinne najneskôr do 4. marca pre prvé kolo volieb a najneskôr do 14. marca pre druhé kolo volieb. Listinná žiadosť musí byť do uvedených termínov aj obci doručená.

Osobne alebo prostredníctvom osoby splnomocnenej žiadateľom možno vyzdvihnúť hlasovací preukaz najneskôr v posledný pracovný deň predo dňom konania volieb v úradných hodinách obce (najneskôr v piatok 22. marca; pre druhé kolo volieb najneskôr v piatok 5. apríla).

Ziadost_volica_o_vydanie_hlasovacieho_preukazu_valaliky.pdf

Prílohy

Ziadost_volica_o_vydanie_hlasovacieho_preukazu_valaliky.pdf

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 260,64 kB