Obec Valaliky
Valaliky
Menu
RSS

Oficiálna stránka obce 

S čím Vám
môžeme pomôcť
rozšírené vyhľadávanie

Ihrisko pre matky s deťmi "Detský svet"

Projekt ihriska pre matky s deťmi vznikol v roku 2005. Vypracoval ho Ing. arch. Martin Drahovský a Ing. Mária Škumaničová.

Pozemok prenajala rímsko - katolícka cirkev. Ihrisko je financované spoločnosťou U.S. STEEL Košice, s.r.o.. Všetky stavebné práce realizovali pracovníci Obecného úradu. Drevené „hračky“ sú riadne certifikované a osadené podľa noriem tak, aby boli pre deti maximálne bezpečné. Väčšina osadených hračiek je z agátového dreva a má dlhú životnosť.

Ihrisko skrášľujú aj drevené zvieratá, ktoré vytvoril Ladislav Staňo so synom. V zadnej časti ihriska je umiestnených osem mini golfových jamiek, samozrejme certifikovaných. V budúcnosti by sme chceli ihrisko prepojiť s budovou bývalej pošty, kde plánujeme vybudovať okrem komunitného centra pre dôchodcov a mládež aj materské centrum.

Ihrisko je svojou veľkosťou, technickým vyhotovením ako aj umiestnením určené pre deti vo veku do osem rokov v sprievode rodičov. Nemá to byť len miesto pre hranie detí, ale zároveň to má byť priestor pre stretávanie sa mladých rodín, kde by mohli spolu komunikovať a lepšie sa spoznávať.

Ihrisko je otvorené od 5.4.2023

Prevádzková doba  

pondelok - piatok - 8.00 - 18.00 hod.

V sobotu a nedeľu od 13.00 do 18.00 hod.

Mimo určené hodiny sa ihrisko uzamyká.

Upozorňujeme Vás, že pri vstupe do ihriska musíte dodržiavať aktuálne hygienické opatrenia.

Dátum vloženia: 9. 3. 2022 19:49
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 5. 2023 8:11
Autor:
hore

Mobilná aplikácia

Aktuálne informácie od nás
Priamo vo vašom telefóne
Viac o aplikácii
Stiahnite si našu mobilnú aplikáciu na