Kniha je cesta k poznaniu

Kniha je cesta k poznaniu, dáva našej fantázii krídla. Dobrá kniha má tu moc, ukázať čitateľovi, ako sa stať lepším človekom.

Mnohí z vás máte tú jedinečnú vlastnosť, nájsť si medzi takmer 10 000 knihami v našej knižnici práve takúto knihu. S výberom vám, v prípade záujmu, vždy radi poradíme. Aby ste mali z čoho vyberať, do políc našej knižnice pribúda každoročne množstvo nových kníh. Pravidelne  sa uchádzame o financie z Fondu na podporu umenia , aby celá finančná ťarcha nebola len na rozpočte obce. Nie inak tomu bolo aj tentoraz. Uspeli sme a vďaka FPU sme zakúpili 194 publikácií v hodnote 1500 €. Okrem toho obec zakúpila ešte ďalších 186 kníh v hodnote 1567 €. Občania sa nenechali zahambiť a darovali nám 160 kníh. Takže v tomto roku pribudlo do knižnice spolu 540 kníh.

Nevenovali sme sa len akvizícii, ale usporiadali sme aj množstvo podujatí. V marci to bol Týždeň ľudovej rozprávky, kedy v knižnici vstúpilo do rozprávky cca 280 detí z materských škôl vo Valalikoch a Geči a žiaci prvého stupňa našej základnej školy. Rozprávky im prezentovali členky Klubu seniorov a kulisy a rozprávkové postavičky vyrobili dospelí pri Základnej umeleckej škole. V spolupráci so spomínanou umeleckou školou sme usporiadali a v knižnici vyhodnotili 4. ročník výtvarnej  súťaže  O najkrajšiu ilustráciu bájí a bájok. Na záver roka nesmela chýbať burza kníh, vďaka ktorej našlo svojho majiteľa vyše 250 starších kníh.

Prajem Vám pokojný záver roka, aby ste stihli čo potrebujete stihnúť. Radostné Vianoce a úspešný budúci rok 2019. A samozrejme čas na dobrú knihu.

Nákup kníh podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

text a foto: Martina Matiová

Dátum vloženia: 1. 12. 2019 19:25