Novinky našej knižnice

Rekonštrukcia obecného úradu neobišla ani knižnicu.

Vymenili sme radiátory, elektrické rozvody, nové osvetlenie, pribudli rúry na rekuperáciu vzduchu a steny žiaria novou farbou.V priebehu roka sa uskutočnila revízia fondu, kedy sme vyradili 585 zastaraných alebo poškodených kníh, ktoré sme následne ponúkli na predaj za symbolickú cenu 0,20/ks. Prostredníctvom burzy kníh našlo svojho majiteľa približne 300 kníh.

V tomto roku pribudlo do políc knižnice 480 kníh - z toho sme v rámci projektu "Knižnica - žriedlo vedomostí" zakúpili 109 publikácii z dotácie FPU (1000,-- €) a ďalších 264 kníh v hodnote cca 2200,- € hradila obec.

Občania nám darovali 107 kníh. Pri nákupe kníh sme sa zamerali aj na doplnenie odbornej literatúry pre dospelých (82 ks), deti a mládež (38 ks). Naším zámerom bolo presvedčiť deti a dospievajúcu mládež o tom, že relevantné a overené informácie nezískajú na internete, ale v odborných knihách osvedčených autorov. Čas ukáže, či sa nám to podarilo.

Nákup kníh z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

text: Martina Matiová

zoznam publikácii zakúpených s podporou FPU

:foto: M.Matiová,Marianna Kmecová Sinaiová

Zoznam_knih_zakupenych_z_FPU.pdf