Stretnutie s Gabrielou Futovou

Obecná knižnica Valaliky mala koncom februára jedinečnú možnosť privítať momentálne najznámejšiu a najčítanejšiu slovenskú spisovateľku pre deti a mládež, Gabrielu Futovú. Pani Futovú prijal a so záujmom sledoval Ing. Štefan Petrík.

Potešujúce na tomto stretnutí bolo, že okrem 22 detí zo ZŠ Valaliky, 16. detí z MŠ Valaliky  prišlo do našej knižnice aj  10 detí zo ZŠ Čaňa v sprievode Mgr. Valérie Molnárovej a Oľgi Džundovej . Stretnutie si nenechali ujsť ani  metodici Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach pani Kvetka Čumová a Ján Šimko, poslanec OZ Valaliky pán Dušan Kmec, pani Eva Vyrostková a mnohí ďalší.

Bolo vidieť, že sa deti na pani spisovateľku tešili a už doma sa vyzbrojili otázkami. Niektoré prekvapili svojou fundovanosťou a záujmom. Našla sa aj malá „spisovateľka“ Lenka Chládková z Čane, ktorá pani spisovateľku potešila odbornými otázkami. Sympatická Gabika Futová si svojou spontánnosťou a otvorenosťou získala nielen malých čitateľov, ale aj ostatných prítomných. Stretnutie s ňou bolo veľkým zážitkom a som rada, že si na nás pani spisovateľka napriek nabitému programu našla čas. Vzhľadom na to, že záujem o stretnutie s pani spisovateľkou bol väčší než dovoľuje kapacita knižnice, Gabika Futová prisľúbila, že nás v budúcnosti ešte navštívi.

text: Martina Matiová

Dátum vloženia: 31. 12. 2013 19:06