V čarovnom rozprávkovom svete

V polovici marca Obecná knižnica Valaliky ožila. Tri dopoludnia a dve popoludnia sa medzi policami plnými kníh ozýval detský smiech a rozprávky, ktoré deťom prezentovali predstaviteľky najstaršej a strednej generácie. V čarovnom rozprávkovom svete sa ocitli pani učiteľky a vychovávateľky s tristo

ýždeň ľudovej rozprávky pripomenul návštevníkom knižnice tri príbehy, ktoré pre nás zachoval Pavol Dobšinský.  Bol to síce už jedenásty ročník, ale stále iný.  Vždy sa snažíme deti prekvapiť čímsi novým. Pani Mikulová z Košíc ušila krásne maňušky a my sme dotvorili kulisy, ktoré deťom rozprávky priblížili. Potom už bola hračka prísť na to, v akej rozprávke  ste sa ocitli. Dozvedeli  sa s ktorými zvieratami Išlo vajce na vandrovku, akí kamaráti pomohli Starému Bodríkovi prekabátiť vlka a na aké zvieratko sa premenil Braček.....  Maňušky mali veľký úspech, deti si rozprávky s radosťou aj sami zahrali. Na každom stanovišti na nich čakala súťažná úloha, po jej splnení dostali do hracieho letáčika pečiatku. Na záver nemohla chýbať sladká odmena. Dúfam, že sa deti, ale aj seniorky dobre zabavili a niečo nové sa naučili. Už teraz vymýšľame, čím ich na budúci rok prekvapíme.

Veľká vďaka patrí pani Oksane Bačovej,Margite Matisovej, Margite Papcúnovej,  Alene Pástorovej, Jolane Takáčovej, Marte Timkovej a Eve Výrostkovej, ktoré deťom  rozprávky prezentovali. Našu rozprávkovú cestu trpezlivo fotila pani Zuzana Roková. Ďakujeme

P.S: Jedno dopoludnie sa na nás prišla pozrieť redaktorka RTVS Košice - Mgr. Michaela Valíková. Atmosféru podujatia ste si mohli vychutnať v reportáži, ktorú vyslielalo  prvé sobotné aprílové ráno  Rádio Regina - východ.

text: Martina Matiová, foto:Zuzana Roková

Dátum vloženia: 21. 3. 2019 19:26