Výtvarná súťaž " O najkrajšiu ilustráciu rozprávky Hansa Christiana Andersena"

Rozprávky spájali

Táto jar sa niesla v Obecnej knižnici v znamení Andersenových rozprávok. Naša knižnica v spolupráci s výtvarným odborom Základnej umeleckej školy Valaliky usporiadala 2. ročník výtvarnej súťaže „O najkrajšiu ilustráciu rozprávok Hansa Christiana Andersena“.

Trinásť detí (I. kategória 8-11 rokov, II. kategória 12-18 rokov) maľovalo 5. marca 2014 v ateliéri ZUŠ Valaliky pod odborným vedením výtvarníčky Mgr. Anny Hattingerovej. Do súťaže sa zapojili aj štyri deti z Rozhanoviec.  Pod ich rukami ožila  Snehová kráľovná, Dievčatko so zápalkami, Malá morská víla, Statočný cínový vojačik, Škaredé káčatko a Palculienka. Výtvarné diela sa vydarili a preto mal kolektív výtvarníkov (Mgr. Anna Hattingerová , Mgr. Lenka Harvaníková, Mgr. Kamil Haluška a Michaela Hattingerová) ťažkú úlohu vybrať tie najkrajšie. I. kategória: 1. miesto Daniel Horváth, 2. miesto Natália Čigášová, dve 3. miesta - Simona Bradová a Natália Seligová. Pochvalu za snahu získala Emma Fedorová a Lea Petrusová.

II. kategória: 1. miesto Júlia Lukáčová, 2. miesto Simona Mártonová a 3. miesto Bianca Stoľárová. Pochvalu za snahu si odniesol Jaroslav Juhás. Slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo v stredu 12. marca 2014. Ceny víťazom odovzdali Darina Gazsiová, riaditeľka ZUŠ Valaliky a Ing. Štefan Petrík, starosta obce.  Ocenené práce budú zdobiť našu knižnicu. Ani ostatné deti nemusia byť smutné. Nabudúce budú mať možnosť ilustrovať ďalšie svetové rozprávky ( Snehulienka a sedem trpaslíkov, Zlatá rybka, Čert a Káča, Šípová Ruženka, Mrázik...)

Martina Matiová

Dátum vloženia: 31. 12. 2014 19:00