Výtvarná súťaž "O najkrajšiu ilustráciu slovenskej ľudovej rozprávky"

Dôkazom toho, že ľudia by mali hľadať to, čo ich spája a nie, čo ich rozdeľuje bol 1. ročník súťaže O najkrajšiu ilustráciu slovenskej ľudovej rozprávky, ktorú usporiadala Obecná knižnica Valaliky spoločne so ZUŠ Valaliky.

Štrnásť detí (I. kategória - 7-9 rokov, II. kategória - 11-16 rokov) maľovalo v stredu 18. apríla 2012 v ateliéri ZUŠ Valaliky pod odborným vedením výtvarníčky Mgr. Anny Hattingerovej. Do súťaže sa zapojili aj tri deti z Rozhanoviec. Výsledkom ich snaženia boli ilustrácie rozprávok O hlúpej žene, Soľ nad zlato, Slncový kôň, O Veterníkovi, O troch zhavranetých bratoch, Ružová Anička ...

Výtvarné diela sa vydarili a preto mala pani Hattingerová ťažkú úlohu - vybrať tri najkrajšie. I. kategória 1. miesto- Simona Bradová, 2.miesto- Veronika Rabadová a 3.miesto - Lukáš Ružička. II. kategória 1.miesto- Zuzana Domaničová, 2.miesto - Júlia Lukáčová a 3. miesto Katarína Hovancová.

Slávnostné vyhodnotenie sa uskutočnilo v stredu 25.apríla v našej knižnici. Ceny víťazom odovzdali pani Darina Gazsiová (riaditeľka ZUŠ Valaliky) a Ing. Štefan Petrík (starosta obce). Ocenené práce budú zdobiť našu knižnicu. A ostatné deti nemusia byť smutné. Nabudúce budú mať možnosť ilustrovať Andersenove rozprávky.

Martina Matiová

foto: F. Hovanec, M. Čigaš