Výtvarníci v knižnici

Dôkazom úspešnej spolupráce Obecnej knižnice a Základnej umeleckej školy Valaliky bol už štvrtý ročník výtvarnej súťaže tentoraz „ O najkrajšiu ilustráciu báji a bájok“. V jarných mesiacoch 32 detí pod vedením pani výtvarníčky Mgr. Anny Hattingerovej vo valalickom ateliéry pracovalo na svojich ilu

Deti boli rozdelené do troch vekových kategórii: I. kategória 7 - 8 rokov, II. kategória 9 - 10 rokov a III. kategória 11 - 13 rokov. Malý výtvarníci sa veľmi snažili. Preto sa im ilustrácie vydarili a najlepšie sa vyberali ťažko. Po zrelom uvážení kolektív výtvarníkov vybral najkrajšie. Najlepších ocenili riaditeľka ZUŠ Valaliky Darina Gazsiová a starosta obce Valaliky Ing. Štefan Petrík na Slávnostnom vyhlásení výsledkov v Obecnej knižnici.

Ocenené práce v:

I.kategórii: 1. miesto - Lukáš Juhász, 2. miesto - Juraj Nagy, 3. miesto Ema Freňáková                  pochvala za snahu - Nikoletta Štefanová a Juraj Nagy

II.kategórii: 1. miesto - Dominik Flintoš, 2. miesto - Sofia Elizabeta Jesenská a Martin Grega, 3. miesto - Sára Niščáková a Jakub Gazdag, pochvala za snahu- Martin Grega a Matúš Petrík

III: kategórii: 1. miesto - Alexandra Kőverová, 2. miesto - Patrik Žiška, 3. miesto Dominika Gillová a Daniel Nagy.

Zároveň ocenili aj dospelých pri ZUŠ, ktorí mali za úlohu stvárniť (pod vedením pána Mgr. Herberta Trenklera) štyri rozprávky Pavla Dobšinského. Pretože sa na tvorbe kulís a figúrok podieľal celý kolektív, rozhodli sme sa oceniť všetkých: Ing. Marcelu Šütőovú, Mgr. Kvetoslavu Bakšiovú, Radomíru Nemergut Ruščínovú, Renátu Pancurákovú, Bc. Katarínu Lackovú, Ivanu Šütőovú a Ing. Julianu Arvaiovú.

Ocenené práce zarámujeme a ozdobíme nimi steny knižnice. Dúfam, že aj takouto cestou prilákame malých aj veľkých výtvarníkov do knižnice a budú z nich aj aktívny čitatelia. Prajem im veľa príjemných zážitkov nielen so štetcami a farbičkami, ale i s kvalitnou knihou.

text: Martina Matiová

Dátum vloženia: 19. 7. 2018 19:35