Za Dobšinským do rozprávky ..

Za Dobšinským do rozprávky sa vybrali prváci a druháci našej základnej školy. Posledný marcový utorok sa medzi policami plnými kníh ozýval detský smiech a rozprávky, ktoré deťom prezentovali predstaviteľky najstaršej generácie.

Týždeň ľudovej rozprávky pripomenul návštevníkom knižnice tri príbehy, ktoré pre nás zachoval Pavol Dobšinský.

Po dvoch rokoch, kedy nám to covid 19 neumožnil, sme mohli pripraviť už dvanásty ročník. Pani Mikulová z Košíc ušila krásne maňušky, pani Vranai z Čečejoviec upiekla medovníkovú chalúpku a my sme dotvorili kulisy, ktoré deťom rozprávky priblížili. Potom už bola hračka prísť na to, v akej rozprávke ste sa ocitli. Dozvedeli ste sa, ktoré zvieratko vyhnalo kozu z líščej diery, ako sa sadá na lopatu a po akom ovocí rastie dlhý nos.

Maňušky mali veľký úspech, deti si rozprávky s radosťou aj sami zahrali. Na každom stanovišti na nich čakala súťažná úloha, po jej splnení dostali do hracieho letáčika pečiatku. Na záver nemohla chýbať sladká odmena. Dúfam, že sa deti, ale aj seniorky dobre zabavili a niečo nové sa naučili. Tešíme sa aj na deti z Materskej školy, ktoré pre nepriazeň počasia nemohli prísť.

Veľká vďaka patrí pani Marte Čigašovej, Marte Mikuľákovej, Margite Papcúnovej,  Alžbete Sajkovej, Jolane Takáčovej, Marte Timkovej a Eve Výrostkovej, ktoré deťom  rozprávky prezentovali. Našu rozprávkovú cestu trpezlivo fotil pán Dušan Kmec. Ďakujeme

Dátum vloženia: 29. 3. 2022 18:30
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 6. 2022 18:35