Za Dobšinským do rozprávky

Za Dobšinským do rozprávky sa vybrali žiaci prvého a druhého ročníka ZŠ Valaliky ako aj predškoláci Materskej školy a Materskej školy v Geči .

Spoločne sme si pripomenuli Deň ľudovej rozprávky, ktorý od roku 2008 oslavujeme vždy 16. marca (16.3. 1828 sa narodil Pavol Emanuel Dobšinský). Tentoraz sme pre deti pripravili prekvapenie-  rozprávkovú cestu. Deti sa postupne preniesli do  štyroch rozprávok. Na názov rozprávky museli prísť sami - pomáhali im obrázky, rozprávkové indície a ukážky z rozprávok, ktoré im prečítali babičky z Klubu seniorov vo Valalikoch.

Dozvedeli sa, že Soľ je nad zlato, Popoluške pomáhali preberať hrách a šošovicu Tri holúbky, vlk prekabátil Sedem kozliatok a kupec musel obetovať svoju najmladšiu dcéru, pretože odtrhol Trojružu. Na každom stanovišti museli splniť úlohu, za ktorú dostali do súťažného letáčika pečiatky.  Na záver nemohla chýbať sladká odmena.

Veľká vďaka patrí pani Margite Papcúnovej, Jolane Takáčovej, Eve Výrostkovej, Zuzane Rokovej, Márii Hricišonovej, Marte Čigašovej, Zlatke Fečkovej, Alene Pástorovej  za vynikajúcu prezentáciu rozprávok a Dušanovi Kmecovi, ktorý rozprávkové dopoludnie zvečnil.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

text: Martina Matiová

Dátum vloženia: 16. 3. 2017 18:40